Przejdź do treści

2it.pl

Cisco Meraki

2022-08-03 15:30:24

Cisco Meraki są to rozwiązania w pełni zarządzane z chmury, którymi posłużyć się możemy do stworzenia sieci nowej generacji – czyli Wi-Fi 6.

 

Rozwiązania ta pomogą zaoszczędzić nasz czas, gdyż są bardzo łatwe w obsłudze, a przy tym mogą być zarządzane przez administratora z każdego miejsca na ziemi – lecz o tym dowiemy się w dalszej częsci artykułu.

 

Czym jest WiFi 6?

 

 

WiFi 6 jest godnym następcą swojej poprzedniej wersji Wi-Fi 5 i do zaoferowania nam ma ulepszenia, w porównaniu do poprzednich generacji, takie jak:

 

Większe prędkości. Maksymalna przepustowość Wi-Fi 6 to 9,6 Gb/s, prędkość ta zwiększyła się ponad 2-krotnie od szczytowej prędkości Wi-Fi 5, która wynosiła niespełna 3,5 GB/s.

 

Target Wake Time (TWT). W nowych urządzeniach Wi-Fi 6 zastosowano mechanizm, który ograniczyć ma zużycie energii. Pozwala urządzeniom łączącym się z nimi na ustalenie czasu oraz częstotliwości wybudzenia w celu wysłania, bądż pobrania danych. Wydłuża to czas uśpienia sprzętu, a co jest z tym równoznaczne – oszczędnością energii.

 

Nowa technologia Wi-Fi 6E.

 

Poprzednie wersje Wi-Fi pozwalały na wykorzystywanie wyłącznie częstotliwości 2,4 GHz i 5GHz, natomiast nowy standard Wi-Fi 6E pozwala wykorzystać pasma o częstotliwości 6 Ghz, które zapewnia nam 1200MHz przepustowości.

 

Jest to idealne narzędzie do wysłania danych na krótszych odległościach. Zarządzanie Cisco Meraki z poziomu aplikacji mobilnej. Cisco Meraki wychodzi na przód konsumentom i daje możliwość zarządzania urządzeniami z aplikacji mobilnej. Umożliwia to administratorom na zarządzanie swoją siecią nawet gdy nie są w biurze, co czyni urządzenia bardzo uniwersalnymi i łatwymi w obsłudze, nawet w każdym miejscu na ziemi.

 

Z poziomu aplikacji mobilnej możemy monitorować wszelkie statusy infrastruktury sieciowej, dostajemy powiadomienia push o wszelkich awariach, czy też w łatwy sposób możemy rozszerzać swoją infrastrukturę o nowe urządzenia. Z poziomu aplikacji możemy również ponownie uruchamiać nasze urządzenia oraz przeprowadzać pomiar przepustowości sieci.

 

Jeżeli chcesz przekonać się o przewadze dzięki urządzeniom Cisco Meraki, które obsugują najnowszy standard Wi-Fi – proponujemy przyjrzeć się ofercie w naszym sklepie skierowanej właśnie dla ciebie.

Najnowsze artykuły
Pokaż wszystkie

Witryna stosuje pliki cookies. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej informacji w polityce prywatności.

Zamknij